pludmale.1s.lv

 

Iekārtojam jaundzimušā bērna istabu




Bērnu istabu iekārtošanas standarta variants ir meitenēm – istaba rozā krāsā, zēniem – istaba zilā krāsā, bet tāds variants ātri apnīk gan vecākiem, gan bērniem. Daudz jautrāk būs dzīvot istabā, kuras sienas būs nokrāsotas salātu zaļā, oranžā vai dzeltenā krāsā, tikai izvēloties krāsas nepārcentieties un neizvēlieties tās pārāk spilgtas un pārāk daudz.

Visi vecāki ar nepacietību gaida, kad jaundzimušais bērns pirmo reizi pārkāps pār mājas slieksni. Uz kurieni jūs viņu nesīsiet pirmām kārtām? Protams, ka uz viņa guļamistabu, kurā viņš ne tikai gulēs, bet arī rotaļāsies.

Dodiet priekšroku siltajiem toņiem – dzelteniem, persiku, oranžiem, rozā. Gulēšanas zonu var nokrāsot zaļā vai tirkīza zaļā krāsā, jo tās palīdz nomierināties. Neizmantojiet vairāk par trīs krāsām, jo mazulim tur vajadzēs ne tikai spēlēties un aktīvi darboties, bet arī atpūsties. Neveidojiet spilgtus plankumus pretī mazuļa gultiņai.

Iekārtojot jaundzimušā bērna istabu, atcerieties, ka jūs esat ne tikai dizaineri – iesācēji, bet, pirmām kārtām, arī vecāki, tāpēc jūsu bērna istabai ir jābūt ne tikai gaišai un skaistai, bet arī mājīgai, ērtai un absolūti drošai.

Nepārcentieties ar dekoriem. Kamēr bērns aug, viņš paspēs sazīmēt visas jūsu skaistās tapetes un nav brīnums, ka pacentīsies noplēst krāsainās aplikācijas uz sienām un mēbelēm, kuras jūs līmējāt ar tādu, lielu mīlestību. Iespējams, ka pārbaudīti uz izturību, būs gan skapīšu rokturi, gan aizkaru bārkstis. Ja jums istabā būs ļoti specifiski dekori, tos pēc dažiem gadiem būs jāmaina.

Izveidojiet ērtu telpu. Novietojiet visu, kas jums ir nepieciešams bērna kopšanai, vienā vietā, piemēram uz galda. Tur var nolikt autiņbiksītes, paladziņus, jaciņas, bērna higiēnas līdzekļus. Novietojiet to visu tā, lai tas ir labi pārredzams un lai jums nav jārokas pa atvilktnēm, visu to meklējot. Visam ir jāatrodas savā vietā, jo ar mazuli var notikt kaut kas negaidīts un jums vajadzēs šajā telpā ļoti ātri noreaģēt uz notikušo.

Pērciet mēbeles lielākas, nekā tās ir vajadzīgas šobrīd. Nopērciet tādu šūpuli, kurš pēc tam ir spējīgs transformēties par gultiņu, kura paredzēta jau 2 – 3 gadus jaunam bērnam, bet pārtinamo galdu tādu, kurš pēc tam ir spējīgs pārvērsties par rotaļu galdu, jo pirmajos dzīves gados bērns aug ļoti ātri un mantām ir jāpaspēj augt viņam līdzi.

Šajā telpā bērnam noteikti ir vajadzīga vieta, kur viņš atradīsies tad, kad ir nomodā. Tur var atrasties dažādas mantas, tur var atbrīvot ceļu braukšanai ar mašīnām vai piramīdu celšanai. Tāpēc būtu ļoti labi ja netraucētu ne krēsli, ne galds ne skapis. Bērnam ir jāspēlējas ar prieku, tāpēc viņam ir vajadzīga noteikta vieta. Svarīgi , lai tad, kad bērns spēlējas, jums nav jāuztraucas, ka viņš ir aizrāpojis uz nepareizo pusi un tūliņ ar galvu atsitīsies pret krēsla kāju.

Ierīkojiet mājīgu gulēšanas zonu. Tad, kad ierīkosiet guļamistabu, pirmām kārtām, parūpējieties par bērna veselību un tikai pēc tam par dekoriem. Gultiņā vajadzētu būt nelielai, plānai sedziņai un plakanam spilvenam, tas var būt arī četrās daļās salocīts autiņš. Palagam ir jābūt nostiprinātām visos četros gultas stūros, ir labi, ja palags ir ar gumiju vai rāvējslēdzēju. Pie gultiņas redelēm piesieniet speciāli tam paredzētu auduma veltni, lai bērns nesasistu galvu.

Pareizi novietojiet bērna gultu. Novietojiet gultiņu tā, lai tā neatrastos pārāk tuvu logam un lai lai vasarā, uz bērna sejas nekrīt saules stari. Svarīgi, lai tajā brīdī kad bērns ir pamodies, viņš nevar aizsniegt kaut ko bīstamu – kontaktus, naktslampas vadu, stikla burciņas, termometru, šķēres.

Nopērciet speciālas, bērniem paredzētas rotaļlietas, kuras palīdzēs viņam ātrāk attīstīties.

Neturiet bērnu istabā liekas, nevajadzīgas mantas. Izdariet tā, lai bērnu istabā atrodas tikai tādas mantas, kuras atbilst viņa vecuma posmam. Ja jums ir sadāvināts daudz mantu vai daudz apģērba, nelieciet to visu uzreiz jaundzimušā istabā. Lai bērnu istabā atrodas tikai tas, kas viņam ir vajadzīgs šobrīd.

 

2016-06-15 16:54  |  Skatīts: 497x

Atpakaļ